Fotbalový turnaj ČEROZ cup 2013

vloženo: 11. 07. 2013

Dne 29.6. se ve sportovním centru v Nymburce konala sportovně kulturní akce společnosti ČEROZ. Hlavní součástí dopoledního programu byl již V.ročník mezinárodního turnaje v malé kopané. Po slavnostním nástupu všech 23 zúčastněných mužstev z ČR, Slovenska, Německa, Maďarska, Řecka, Itálie a Španělska mohl začít maratón celkem 63 zápasů, ve kterých padlo 372 gólů, což činí průměr necelých 6 golů na zápas.

Vítězné mužstvo muselo absolvovat celkem 8 zápasů, celý turnaj se hrál systémem 5+1 s délkou zápasů 2x10 minut, v zápasech o umístění se v případě nerozhodného výsledku prodlužovalo na 5 minut a poté se kopaly penalty. Všechny zápasy se odehrály v duchu fair-play bez výraznějších zranění, i díky citlivému rozhodování 8 profesionálních rozhodčích.

První dva týmy z každé skupiny se kvalifikovaly do čtvrtfinále, přičemž ve dvou skupinách musel o postupujících rozhodnout až větší počet vstřelených branek. Zajímavostí turnaje byl fakt, že se do čtvrtfinálového pavouka kvalifikovaly v horní polovině 4 zahraniční a v dolní polovině 4 české týmy. Tato skutečnost měla vliv na to, že bylo zaručeno mezinárodní finále za účasti jednoho českého a jednoho zahraničního týmu. Čtyři zápasy o umístění musely být dokonce rozhodnuty v penaltovém roztřelu, mezi nimi i zápas malého finále, který pro sebe získal tým Hysterky proti týmu Hungary a zajistil si tak cenné 3.místo.

Finále nabídlo překvapivě jednostranný průběh, když se zejména díky individuálním výkonům svých hráčů prosadil italský tým Tirapelle, který zvítězil 3-0 na do té doby suverénním českým týmem Sady Synkov. Vítězové měli ve svém středu nejlepšího střelce Mirca Czucia s 10 góly, naproti tomu poražený finalista se mohl pochlubit nejlepším brankářem. Třetí individuální ocenění za nejužitečnějšího hráče turnaje si odnesl hráč španělského týmu Los Amigos David Figueredo.

Další součástí programu byla atletická a veslařská akademie. Pod vedením známých sportovců české reprezentace bylo možné si vyzkoušet  disciplíny jako hod oštěpem, vrh koulí nebo veslování na veslařském simulátoru. Pro ty co mají rádi adrenalin, zde byly k dispozici skákací boty, pro ty co dávají přednost klidnějšímu sportu golfová akademie s dovednostními disciplínami. Akce se zúčastnili i významné osobnosti českého sportu Jarmila Kratochvílová, Antonín Panenka, Josef Masopust, Petr Rada nebo Ivo Viktor. Součástí večerního kulturního programu bylo vystoupení Ivana Mládka, Felixe Slováčka a dalších. Večer byl ukončen ohňostrojem komponovaným na hudbu.Přejít na hlavní stránku Aktuality